איך הופכים תלמידים למכונות למידה משוכללות?

 

בTEEMZ אנחנו עושים תהליך של חיבור בין העולם הפנימי של התלמיד לבין גורם מחוץ לבית הספר שצריך את מה שיש לתלמיד להציע. תלמידים עושים את מה שהם אוהבים עבור אנשים שצריכים את זה. כשנוצרת המשוואה הזו, יש לתלמיד מוטיבציה פנימית וחיצונית חזקה והוא מצליח לעשות דברים שהוא לא חשב שיכול או יודע לעשות. כשזה קורה אנחנו יודעים שהוא בדרך להפוך למכונת למידה משוכללת.

כדי לעשות את זה באופן מתמשך ושיטתי אנחנו מתמקדים בקשר של בית הספר עם העולם האמיתי. הניתוק בין בית הספר לעולם, הוא לעיתים כל כך צורם, והבחירה שלנו ליצור מיזם שחורט על דגלו את ההדדיות בין שני העולמות האלו היא הדרך בה אנחנו מעוניינים לתרום לשינוי המתבקש במערכת החינוך בישראל.  

 

 

הקשר בין בית הספר לעולם שנמצא מחוץ לגדרותיו הוא נושא רחב והעיסוק בו רב. ישנם חומרים רבים ברשת העוסקים בסוגיה זו, כמו למשל כאן, או כאן .

ארבעה מתוך ששת העקרונות של פדגוגיה מוטת עתיד שמציב משרד החינוך, נוגעות בתופעה זו באופן ישיר, ראו כאן.

ישנם כבר ניסיונות רבים ופעילים לחצות את הגבולות שבין בית הספר לעולם האמיתי. מסלולי יזמות, מנטורינג, מעורבות חברתית, התנדבות, קהילות הורים או פרויקטים שמחברים את העיר ובית הספר,  אם למנות רק כמה. במפגשים אלו על פי רוב, ישנו ערך רב לשני הצדדים.

 

אנחנו בTEEMZ מבקשים להתמקד בערך של הגורמים שאינם בית הספר ביצירת שיתופי הפעולה, מתוך מחשבה שהערך שנוצר בעולם האמיתי מהמפגשים האלו, חייב להיות גבוה יותר.

 

הגורמים שמשתפים איתנו פעולה, מעסקים קטנים, עצמאיים, סטארטאפים וחברות צריכים לענות על השאלה מה יש לעשות כדי להתקדם. אנחנו מאמינים שחיבור עם בני נוער יכול להביא אותם אל פריצת הדרך הזו.

 

איך בדיוק בני נוער נכנסים לסיפור?  

 

הם עדיין לא יודעים את כל מה שצריך לדעת. נכון. אבל הם מלאים באנרגיה ותשוקה לדברים שחשובים להם. לכן הם יהפכו לרובטריק מפלצתי של למידה. הם יכולים לגשר על פערים גדולים בזמנים קצרים, אם האתגר הוא רלוונטי עבורם. יש להם כלים ויכולות שרק מחכים לבוא לידי ביטוי.

אנחנו מאמינים בבני נוער כמקדמים של חדשנות. אנחנו חושבים שנקודת המבט הייחודית שלהם היא בעלת ערך גבוה. אנחנו רוצים להנגיש את היכולות האלה לעולם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הפעולות שלנו מגיעות משני צדדי המפגש. בתוך בית הספר אנחנו מעבירים סדנאות שעוסקות בפיתוח של תחומי עניין למומחיות, ומחוץ לבית הספר, אנחנו פועלים כדי למצוא שותפים שצריכים להשתמש במומחיות של אותם התלמידים. יצרנו תהליך מובנה של שיתוף פעולה, שמתחיל מבירור צרכים ויכולות, מפגשים וירטואלים ומפגשים פיזיים, כדי לרקום ביחד תכנית עבודה על אתגר אמתי.

יחד עם זאת, אנחנו רק בתחילת הדרך. יצאנו לשנה של ניסיונות ובדיקות, בה ננסה להוכיח שהנחת הבסיס שלנו היא נכונה. האמונה הרבה שלנו בתלמידים כבעלי יכולות אמתיות בעולם תצטרך לפגוש גורמים שלא תמיד יראו איתנו בעין אחת. בתי ספר ותלמידים לרוב נמצאים במקום של שיתופי פעולה תחת מטריית תרומה לקהילה, או עזרה. אנחנו רוצים ליישר את השטח, להתבונן לעולם בגובה העיניים, לפעול ממקום של שותפות ולא של שיתוף.

בתי ספר נראים ומתנהגים כמו גטו סגור
תכלס- אין על בני נוער !

© 2017[ BY TEEMZ. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

weareteemz@gmail.com   |   תיכון חדש דרכא, אורט ישראל 7, בת ים