האם כדאי לי להעסיק בני נוער בעסק שלי? 4 נקודות

 

נקודת המבט העסקית - זזים מהר לנקודות החשובות והחדשות

עובדים מעודכנים, רעבים ומחוברים הם החלום הרטוב של כל מעסיק (וגם שיגיעו בזמן ויתקתקו את העבודה, כמובן, אבל זה לא העניין פה).

 

בני נוער הם בהגדרתם כאלו. אני לא יודע אם אתם הורים למתבגרים, או מתי הייתם בפעם האחרונה בבית ספר, אבל את ארומת הנעורים, קשה מאוד לחקות או להחליף. עכשיו, תוסיפו לזה את נתוני התרבות של בני הנוער, דור ה אלפא והZ, שנולדו לתוך עולם, שאנחנו רק המהגרים אליו. גם אם אנחנו מהגרים מוצלחים והצלחנו להעמיד את עצמנו כמובילים ברשת (איזה מילה מיושנת), לעולם החושים שלנו לא יהיו חדים מספיק כדי לזוז מהר מספיק למקום הנכון בזמן הנכון.

 

בני נוער מביאים איתם את התכונות האלו.

מה זה נותן לי? ערך גבוה במקום שקצת חסר לי

 

אם יצא לכם להכיר בני נוער לאחרונה, ראיתם שהם יודעים לעשות כבר בגיל מוקדם מאוד, דברים שאנחנו למדנו לעשות מאוחר מאוד. תוכנות עריכה (תמונה, וידאו, סאונד), ייצור תוכן, עיצוב, אנימציה, סושיאל, אצבע על הדופק בתרבות הפופולארית, דעה נחרצת ואותנטית, כנות (שלפעמים היא לא נעימה לנו בכלל…).

 

בצורה הפשוטה ביותר, עבודה עם בני נוער, מנכסת לעסק שלך יכולות שאתה בעצמך עושה אותן, אבל רוב הסיכויים, שלא טוב כמוהם…


 

מה זה מצריך בתור מעסיק?

 

העסקה של בני נוער איננה שונה מהעסקה של כל עובד אחד, תחת הרגולציות של משרד הכלכלה. החוקים הם ברורים, ובהנחה שאתם מעסיקים חוקיים והוגנים, לא כאן הבעיה.

 

בני נוער הם חומר אנושי לא צפוי, בעל עקביות ברמה משתנה ולא תמיד רציפה. הניצוץ בעיניים ואש הנעורים, מביא איתו גם שוני בתפקוד לאורך זמן, מצבי רוח, מוטיווציות נסתרות, רגישות, בישנות ומופנמות, חוסר מודעות, חוסר ביטחון ועולם שלם של מחשבות ורגשות, שלא נלווים לעובדים מבוגרים.

 

אבל! אם יודעים לשים את בני הנוער בנקודת המוטיווציה המתאימה, ההנאה וההנעה מובטחת.

 

השילוב הקדוש להעסקה של בני נוער הוא לתת להם לעשות משהו שהם ממש רוצים, ביחד עם משהו שאתם ממש צריכים.


 

 

 

 

 

 

 

נקודת המבט החברתית

 

העסקה של בני נוער תורמת לשינוי מערכת החינוך מבפנים. מתן הזדמנות לנערה או נער, למטרת צבירת ניסיון, עוזרת לגבש לעצמו את המוכנות לחיים (דבר שבית ספר ומערכת החינוך רחוקים מלעשות כיום). כל סיפורי היזמות והקריירה, מתחילים מהרגע הראשון, שלעיתים הוא מקרי בלבד (נחמד לעצור ולדמיין מי היה הראשון באמת שנתן לכם את נקודת הפתיחה למקום שבו אתם נמצאים כיום…), בו מקבלים לראשונה את ההזדמנות ונדלקים.

 

יש לכם אפשרות להיות האנשים המשמעותיים האלה, שיום אחד יגידו עליהם שהם אלו שנתנו את ההזדמנות הראשונה. יש בכך חשיבות ערכית, חינוכית ומעל הכל חברתית, ליצירה של חברה חזקה ונמרצת יותר.

© 2017[ BY TEEMZ. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

weareteemz@gmail.com   |   תיכון חדש דרכא, אורט ישראל 7, בת ים