בעולם הישן, מישהו החליט שמתמטיקה אנגלית וספרות הן אבני הבניין של העולם. כל אדם על הפלנטה צריך להכיר סט מסויים של סיפורים וכלים ובעזרתו יצליח בחיים. מלחמות נפוליאון, שירת עמיחי וטריגונומטריה. תסיים בית ספר, תשלוט בידע הבסיסי הזה, תעשה צבא, תסיים אוניברסיטה, מהנדס, רואה חשבון, עורך דין, תתחתן, שלושה ילדים בית עם גינה, פנסיה שמנה, טיסה לחול פעם בשנה והצלחת בחיים. 
השינויים העצומים שעוברים על העולם בעשור האחרון מערערים על התפיסה הזו ויש לכך תימוכין רבים. העולם פתוח והניידות בו גבוהה, מקומות עבודה הם רב תרבותיים וחוצי זמן וגאוגרפיה, אנשים כבר לא עובדים 10,20,30 שנה באותו מקום, הצלחה כלכלית ויציבות הם כבר לא הערכים החשובים ביותר לדור ה z, קצב שינוי הטכנולוגיה עצום ואיתו השינויים החברתיים והפסיכולוגיים. 
כל אלה דורשים סט חדש של ערכים של מיומנויות, משוואה חדשה. לזה אנחנו קוראים העולם האמיתי. כל מה שקורה בעולם מחוץ לכתלי בית הספר והממשק בניהם. האם הם המשך זה של זה? האם הם נמצאים בפלנטות אחרות ומדברים שפות שונות? אנחנו מנסים לעסוק בתרגום.

למה אנחנו מתכוונים שאנחנו אומרים "העולם האמיתי?" 

אחת מהמילים הנפוצות ביותר באתר הזה היא "העולם האמיתי" כאן תוכלו להבין למה אנחנו מתכוונים

החלטנו לקרוא לעולם שמחוץ לבית הספר "העולם האמיתי". יש כאלו שקוראים לכך סביבת בית הספר, העולם או קהילת בית הספר. לפעולת החיבור יש שקוראים שבירת גדרות, חיבור לעולם, המסת גבולות. 

© 2017[ BY TEEMZ. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

weareteemz@gmail.com   |   תיכון חדש דרכא, אורט ישראל 7, בת ים